Lukašenko vyzýva na spoločný front proti vojnovým štváčom

Bieloruský prezident Alexander Lukašenko povedal, že nastal čas, keď je potrebné predstaviť spoločný front proti vojnovým štváčom.

„Nastal čas, keď sa všetci ľudia dobrej vôle potrebujú spojiť a postaviť spoločný front proti vojnovým štváčom ďalšej svetovej vojny, ktorí opäť vztýčili zástavy fašizmu a nacizmu,“ povedal Lukašenko vo svojom pozdrave účastníkom 2. medzinárodnom antifašistickom kongrese, uviedla prezidentská tlačová služba.

Pripomenul, že USA a ich satelity vo svojich snahách „uchovať si globálnu hegemóniu a spomaliť rozvoj krajín, ktoré považujú za svojich rivalov, ničia systém globálnej bezpečnosti, vyvolávajú farebné revolúcie a ozbrojené konflikty na všetkých kontinentoch a hrubo zasahujú v záležitostiach nezávislých štátov.

Lukašenko zdôraznil, že sa prepisujú dejiny 2. svetovej vojny, zatiaľ čo rozhodnutia a uznesenia prijaté na úrovni európskych štruktúr ospravedlňujú nacistických vojnových zločincov a presúvajú vinu za rozpútanie tejto vojny na Sovietsky zväz.

Ovocie tejto politiky možno podľa prezidenta vidieť na Ukrajine, „kde bol zasadený brutálny, mizantropický, profašistický režim, ktorý rozpútal občiansku vojnu v krajine a je pripravený bojovať za záujmy Spojených štátov až do posledného Ukrajinca“.

“Naši ľudia, ktorí počas Veľkej vlasteneckej vojny stratili každého tretieho človeka, dobre vedia, aká je vojna. Vždy stojíme za mier, rovnosť a dialóg medzi národmi,” povedal Lukašenko.

Na 2. medzinárodnom antifašistickom kongrese Zastavte neofašizmus v mene budúcnosti ľudstva spoločným úsilím v Minsku sa zúčastňujú zástupcovia z viac ako 30 krajín. Myšlienka usporiadať ho natrvalo patrí ruskému ministrovi obrany Sergejovi Šojgu. Kongres sa koná v Minsku z iniciatívy bieloruského ministerstva obrany s podporou ministerstva zahraničných vecí, Národnej akadémie vied a ďalších agentúr a mimovládnych organizácií.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *