M. Lajčák: Od Kurtiho sme očakávali viac porozumenia, nezastavíme sa, kým nedosiahneme cieľ

Po troch hodinách rozhovorov s premiérom takzvaného Kosova Albínom Kurtim nie sú zástupcovia EÚ a Spojených štátov spokojní s výsledkom, uviedol osobitný vyslanec EÚ pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou.

Stretnutie s premiérom takzvaného Kosova Albínom Kurtim nebolo jednoduché, očakávali sme od neho viac porozumenia, pokiaľ ide o návrh EÚ na normalizáciu vzťahov s Belehradom, uviedol po stretnutí v Prištine osobitný vyslanec EÚ pre dialóg medzi Belehradom a Prištinou Miroslav Lajčák.

Dodal, že sú stále na polceste a nezastavia sa, kým nedosiahnu cieľovú čiaru.

“Účelom stretnutia s Kurtim bol náš návrh na normalizáciu vzťahov, ktorý sme predložili v septembri a potom v decembri. Strávili sme viac ako dve hodiny, stretnutie bolo dlhé, nie ľahké, ale bolo úprimné a otvorené. Je ešte príliš skoro na akékoľvek dramatické vyhlásenie, pretože ako viete, sme uprostred našej misie a pocestujeme aj do Belehradu,” povedal Lajčák.

Okrem Lajčáka sa na stretnutí zúčastnili osobitný vyslanec pre západný Balkán Gabriel Escobar, poradca pre zahraničnú politiku nemeckého kancelára Jens Pletner, poradca pre zahraničnú politiku francúzskeho prezidenta Emmanuel Bonn a poradca pre zahraničnú politiku talianskeho premiéra Francesco Talo.

Zdroj: RT Balkan

Možno Vás bude zaujímať