Minister financií Igor Matovič odborom navrhol ZVÝŠENIE o 0 EUR!!!

Minister financií Igor Matovič odpovedal odborárom.

Socialisti.sk podporili odborárov pri ich vyjednávaní o novej kolektívnej zmluve vyššieho stupňa pre zamestnancov štátnej a verejnej správy. Odpoveď Igora Matoviča, aby odbory zatlačili na koaličných partnerov, aby tí prijali ústavný zákon, je do neba volajúcim alibizmom.

Minister financií Igor Matovič odborom navrhol ZVÝŠENIE o 0 EUR
Socialisti.sk podporili odborárov Zdroj: Socialisti.sk

Štát patrí medzi najväčších zamestnávateľov v SR a zamestnanci takých odvetví ako je zdravotníctvo, vnútro, školstvo, sociálne služby sú počas celej pandémie vystavení sťaženým podmienkam. Minulý rok zamestnancom štátu nerástol plat ani o cent. Teraz chce štát od svojich zamestnancov to isté. V čase rekordného zdražovania a enormnej inflácie.

Prečo ?

Aby bolo na ďalšie zbrane, ďalšie očkovacie lotérie a aby sa dostali desiatky miliónov aj ďalším schrankovým firmám.

ŠTÁT NESMIE SO SVOJIMI ZAMESTNANCAMI ZAMETAŤ

Vyjednávanie odborov a štátu o novú kolektívnu zmluvu speje do štádia, kedy sa rokovaní bude musieť ujať sprostredkovateľ. Čo tu ešte nikdy nebolo.Aj to mnohé vypovedá o tom, ako macošsky sa štát chová ku svojim zamestnancom. Minister financií Igor Matovič dnes odborom navrhol zvýšenie o 0 eur. Vraj majú byť chápaví. Alebo sa majú pokúsiť zatlačiť na koaličných partnerov, aby prijali ústavný zákon. Číry alibizmus…

V hnutí Socialisti.sk hovoríme dlhodobo, že štát musí zmeniť svoje priority. Prvoradé nesmú byť zahraničné zbrojovky, nadnárodné korporácie, domáca oligarchia so svojimi schránkami, ale bežný človek.

About The Author

Možno Vás bude zaujímať

LEAVE YOUR COMMENT

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.