Minister financií Igor Matovič odborom navrhol ZVÝŠENIE o 0 EUR!!!

Minister financií Igor Matovič odpovedal odborárom.

Socialisti.sk podporili odborárov pri ich vyjednávaní o novej kolektívnej zmluve vyššieho stupňa pre zamestnancov štátnej a verejnej správy. Odpoveď Igora Matoviča, aby odbory zatlačili na koaličných partnerov, aby tí prijali ústavný zákon, je do neba volajúcim alibizmom.

Minister financií Igor Matovič odborom navrhol ZVÝŠENIE o 0 EUR
Socialisti.sk podporili odborárov Zdroj: Socialisti.sk

Štát patrí medzi najväčších zamestnávateľov v SR a zamestnanci takých odvetví ako je zdravotníctvo, vnútro, školstvo, sociálne služby sú počas celej pandémie vystavení sťaženým podmienkam. Minulý rok zamestnancom štátu nerástol plat ani o cent. Teraz chce štát od svojich zamestnancov to isté. V čase rekordného zdražovania a enormnej inflácie.

Prečo ?

Aby bolo na ďalšie zbrane, ďalšie očkovacie lotérie a aby sa dostali desiatky miliónov aj ďalším schrankovým firmám.

ŠTÁT NESMIE SO SVOJIMI ZAMESTNANCAMI ZAMETAŤ

Vyjednávanie odborov a štátu o novú kolektívnu zmluvu speje do štádia, kedy sa rokovaní bude musieť ujať sprostredkovateľ. Čo tu ešte nikdy nebolo.Aj to mnohé vypovedá o tom, ako macošsky sa štát chová ku svojim zamestnancom. Minister financií Igor Matovič dnes odborom navrhol zvýšenie o 0 eur. Vraj majú byť chápaví. Alebo sa majú pokúsiť zatlačiť na koaličných partnerov, aby prijali ústavný zákon. Číry alibizmus…

V hnutí Socialisti.sk hovoríme dlhodobo, že štát musí zmeniť svoje priority. Prvoradé nesmú byť zahraničné zbrojovky, nadnárodné korporácie, domáca oligarchia so svojimi schránkami, ale bežný človek.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *