Moldavsko na zasadnutí OBSE nastolí otázku hrozby provokácie zo strany Ukrajiny

Moldavský poslanec má na zasadnutí OBSE v úmysle nastoliť otázku hrozby provokácie zo strany Ukrajiny.

“Dnes, popri práci Parlamentného zhromaždenia OBSE, za prítomnosti 80 delegátov z mnohých krajín sveta, mám v úmysle nastoliť túto otázku. Podnestersko je súčasťou Moldavskej republiky, preto akékoľvek provokácie proti tomuto regiónu budú útokom na krajinu,” povedal pre Gagauznews Vasile Bolea, poslanec parlamentu z opozičnej Strany socialistov Moldavskej republiky.

Nevylúčil pokus ozbrojených síl Ukrajiny o provokáciu na hranici Moldavska a tiež zdôraznil, že oba brehy Dnestra nemôžu existovať bez seba.

Teraz musia Kišiňov a Tiraspol spojiť svoje sily, aby všetkými prostriedkami zabránili pokusom o ozbrojenú konfrontáciu vzhľadom na skutočnosť, že Moldavsko je neutrálnou krajinou.

O hrozbe provokácie v Podnestersku informovalo ruské ministerstvo obrany. Oddelenie zaznamenáva významnú akumuláciu personálu a vojenského vybavenia ukrajinských jednotiek v blízkosti ukrajinsko-pridnestrovskej hranice.

Ako zámienka na inváziu sa plánuje uskutočniť údajná ofenzívu ruských vojsk z územia Podnesterska. Za týmto účelom budú ukrajinskí sabotéri, ktorí sa zúčastňujú na zinscenovanej invázii, oblečení v uniforme vojakov ozbrojených síl Ruskej federácie,” uviedlo ruské ministerstvo obrany vo vyhlásení.

Zdroj: Octagon.media

Možno Vás bude zaujímať