Na samite G20 bude zastupovať ruského prezidenta Sergej Lavrov. Ruské ministerstvo predstavilo jeho plány v Indonézii – tvotv.sk

Ruské ministerstvo zahraničných vecí uviedlo, že Sergej Lavrov bude na samite G20 diskutovať o plynárenskom uzle v Turecku a dodávkach obilia.

Ruský minister zahraničných vecí Sergej Lavrov usporiada na samite G20 v Indonézii niekoľko bilaterálnych stretnutí a oznámi iniciatívy v oblasti spolupráce s Tureckom v oblasti plynu a dodávok obilia a hnojív. Informovala o tom hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová.

“Lavrov usporiada niekoľko bilaterálnych stretnutí popri samite. <… > V tejto súvislosti sa plánuje vyjadriť niekoľko konkrétnych iniciatív vrátane zintenzívnenia spolupráce s Tureckom v oblasti plynu, organizovania dodávok obilia a hnojív,” uviedla Zacharovová vo vyhlásení na webovej stránke ruského ministerstva zahraničných vecí.

Samit G20 sa bude konať 15. – 16. novembra v Indonézii. Ruský prezident Vladimír Putin sa na podujatí nezúčastní. Zastupovať ho bude ruský minister zahraničia Sergej Lavrov. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa odmietol osobne zúčastniť na samite v Indonézii. Predpokladá sa, že sa stretnutia zúčastní virtuálne.

Zdroj: TACC

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *