Najväčšie kybernetické cvičenia na svete sa budú konať v Estónsku, uviedol generálny tajomník NATO – tvotv.sk

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg uviedol, že v novembri tohto roku sa v Estónsku uskutoční najväčší kybernetický výcvik kybernetickej koalície na svete za účasti viac ako štyridsiatich krajín NATO a aliančných partnerov,” uvádza tlačová agentúra Armenpress.

NATO tiež organizuje pravidelné cvičenia, vrátane vlajkového cvičenia Cyber Coalition v Estónsku koncom tohto mesiaca. Jedná sa o najväčšie takéto cvičenia na celom svete. Viac ako štyridsať členov a partnerov NATO sa bude venovať boju proti rôznym typom kybernetických útokov,” uviedol.

Kybernetické cvičenia Cyber Coalition sú každoročné cvičenia NATO na precvičovanie interoperability v boji proti hrozbám v kybernetickom priestore. V Estónsku sa konajú od roku 2008.

Na samite NATO v Madride koncom júna tohto roku sa spojenci dohodli na posilnení pozície aliancie v kybernetickom priestore a zasadzovali sa za uplatňovanie medzinárodného práva v tejto oblasti.

NATO predtým uznalo kybernetickú sféru za kľúč ku kolektívnej bezpečnosti spolu so vzdušnými, pozemnými, námornými a vesmírnymi zložkami a umožnilo uplatniť piaty článok charty v prípade kybernetických útokov ohrozujúcich bezpečnosť aliancie.

Zdroj: Armenpress

About The Author

Možno Vás bude zaujímať

LEAVE YOUR COMMENT

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.