(NE) vyzbrojené NATO a ambície jednotlivcov: Nemecko chce mať do roku 2025 najlepšiu armádu v Európe. Nie je však schopné. Muníciu zasielajú Ukrajine a výrobná kapacita za posledných 30 rokov klesla.

Nemecko je presvedčené, že v roku 2025 bude mať najlepšie vybavenú vojenskú divíziu spomedzi európskych krajín Severoatlantickej aliancie, uviedol náčelník generálneho štábu nemeckej armády Alfons Maís.

“Som veľmi optimistický, že prvá divízia bude pripravená do roku 2025,” povedal Maís agentúre Reuters a dodal, že plány boli dohodnuté s NATO.

V súčasnosti Berlín nemá jedinú bojaschopnú divíziu, vojenskú jednotku pozostávajúcu z viac ako 20 000 vojakov. Maís dodal, že Nemecko poskytne aliancii prvé dve mechanizované brigády, spočiatku ľahko vyzbrojené a potom stredne ozbrojené, ktoré budú posilnené holandskou brigádou.

“Tento počet bude v každom prípade dostatočný a prispeje k najlepšie vybavenej divízii spomedzi všetkých európskych partnerov NATO v roku 2025. To je náš spoločný cieľ s našimi holandskými partnermi,” povedal.

Maís potvrdil, že existuje ambícia dodať divízii dostatok munície do roku 2025, v čase, keď západné krajiny posielajú veľké množstvo munície do Kyjeva, pričom spotrebúvajú svoje zásoby vo významnej miere, najviac od studenej vojny.

“Ak dáme Ukrajine muníciu, nebudeme ju mať k dispozícii, kým neprídu nové objednávky,” dodal Maís. Poznamenal, že výrobná kapacita za posledných 30 rokov klesla.

Uviedol, že ide o problém, ktorému čelia všetci partneri NATO.

“Podpora Ukrajiny je však teraz dôležitejšia ako vytvorenie divízie, ako zdôraznil generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg,” povedal Maís.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *