Kyjev, Londýn a Washington sú zodpovední za útok na Krymský most – uviedla hovorkyňa ruského ministerstva zahraničia

Za útokom na Krymský most stojí teroristický kyjevský režim, uviedla v pondelok predstaviteľka ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharová.

“Tento režim je teroristický a má všetky znaky organizovanej medzinárodnej teroristickej skupiny,” dodala.

“Rozhodnutia o takýchto útokoch robia ukrajinskí predstavitelia a vojaci s priamym zapojením amerických a britských špeciálnych služieb a politikov,” uviedlo ministerstvo.

“USA a Spojené kráľovstvo majú na starosti štátnu teroristickú štruktúru,” napísala na Telegrame.

Komentár ruského ministerstva zahraničných vecí sprevádzalo jedno z predchádzajúcich videí ukrajinského ministra zahraničných vecí Dmitrija Kulebu, v ktorom povedal, že ak by sa ho niekto spýtal, kto je zodpovedný za útoky na Krym alebo mesto Belgorod, odpovedal by: “Áno, to sme my.”

Útok na Krymský most zabil dvoch ľudí a jedného zranil. Automobilová časť mosta bola poškodená, takže doprava bola dočasne prerušená.

Zranenú osobu, maloleté dievča, previezli do najbližšieho zdravotníckeho zariadenia, informovali ruské médiá. Gubernátor Belgorodskej oblasti v Rusku oznámil, že mŕtve osoby boli v skutočnosti rodičmi dievčaťa. Rodina pochádza z regiónu Belgorod. V tom čase odchádzali na dovolenku.

Predseda krymského parlamentu Vladimir Konstantinov uviedol, že nejde o nehodu, ale o ďalší teroristický útok kyjevského režimu.

Člen Rady federácie Alexander Baškin tiež povedal, že za útok je zodpovedná Ukrajina, ktorá teraz v dôsledku neúspešnej ofenzívy útočí na civilné objekty a neváha použiť kazetové bomby.

Medzitým poslanec ukrajinského parlamentu Alexej Gončaruk povedal, že to, čo sa stalo na Krymskom moste, je “víťazstvom Ukrajiny” a že tí, ktorí sú zodpovední za útok, by mali dostať najvyššie štátne vyznamenania.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *