“Nula bola, je a vždy bude iba Nula. Napríklad takí “Demokrati” – reaguje K. Farkašovský na servilné prieskumy, ktoré Demokratom namerali 4,8%

Nula bola, je a vždy bude iba Nula

Platí to nielen v matematike, ale aj v politike. Tá slovenská je veľmi špecifická. Dokáže aj nulu presvedčiť, že je puding. Že je dôležitá.

Napríklad takí „Demokrati“. Vznikli skoro potajme, z večera na ráno.  Ako inak, z úplnej nuly. Nulovej výbavy, nulovej legitimity, nulovej preferencie a nulovej potreby.

Nuly však na slovenskom politickom nebi zrazu zažiarili ako kométa a po dvoch dňoch im servilný prieskum nameral „omračujúcich“  4,8 %.

To bolo priveľa už aj na najnovšieho hrdinu a odvážneho bohatiera Matoviča. Horko ťažko to predýchaval operatívnou tlačovkou a tradičným blúznením o návrate mafie. Ale s nulovým efektom, lebo najviac utrpel jeho parlamentný košiar „náhodných okoloidúcich“, ktorý sa mu riadne scvrkol.

A tak nám z nuly vznikli akýsi demokrati. Do modro-koaličného stanu prešli 4 kusy „ministerských núl“. S takmer nulovou dôverou slovenských občanov. Prirátajme ešte trojjediného dočasného premiéra, ktorý je ešte aj ministrom financií a ministrom zdravotníctva, tak máme na jednej kope až sedem Núl.

Najzaujímavejšie je, že všetci svorne uverili v samých seba. A nič nie je tragikomickejšie ako keď Nula uverí vlastnej dôležitosti. Michalovčania to už vedia, lebo to zažili na vlastnej koži.

Nula dostáva v živote užitočný a zmysluplný význam až vtedy, keď  vedľa seba postavíte dve – 00. 

Normálny človek vie, čo to označenie znamená. Ja pevne verím, že pri voľbách každý z nás dobre zváži hodnotu nuly a hodnotu skúseností s profesionálnym riadením štátu. Dobre zvážime kto je pro-európsky, pro-ukrajinský, pro-západný a kto pro-slovenský.

Že občania nepodľahnú bláznivému marketingu súčasných núl a so svojou dôverou naložia rozumne. Že ju nespláchnu do záchoda a žumpy – „aby bola ďalšia sranda“. 

Tej už stačilo…a vrchovato.

Možno Vás bude zaujímať