Pakistan: “Položíme za neho svoje životy” – demonštranti blokujú cesty v Karáčí po útoku na Imrana Chána – tvotv.sk

Bývalého pakistanského premiéra Imrana Chána vo štvrtok postrelil  do nohy ozbrojený muž, keď spustil paľbu na konvoj vozidiel expremiéra. Ešte vo štvrtok večer priaznivci Imrána Chána začali blokovať cesty v Karáči, aby mu vyjadrili podporu.

Bilal Ahmed Ghaffar, člen provinčného zhromaždenia Sindh (Urdu): “Dôrazne odsudzujeme sprisahanie s cieľom zabiť Imrana Chána. Za tento čin je zodpovedná táto importovaná vláda. Dochádza k pokusu o šírenie chaosu v tejto krajine.”

Bilal Ahmed Ghaffar, člen provinčného zhromaždenia Sindh (Urdu): “Myslia si, že hlas Imrana Chána bude potlačený touto taktikou? Imran Khan žije v srdciach 22 miliónov ľudí a takéto činy nemôžu umlčať hlas ľudu. Ľudia sú nahnevaní, ale pokojne protestujú. Žiadam obyvateľov Karáčí, aby vyhodili túto importovanú vládu. Musíte vyjsť zo svojich domovov, aby prežil Pakistan.”

Ghulam Nabi Jan, Imran Khan Supporter (Urdu): “Imran Chán je naša červená čiara a preto sme tu. Ak sa Imranovi Chánovi niečo stane, položíme za neho svoje životy na tej istej ceste.”

Zdroj: agentúra Ruptly

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *