Pápež navrhuje zaviesť dvojtýždňové veľkonočné prímerie

Pápež František navrhol zaviesť dvojtýždňové prímerie vo vojnovej zóne na Ukrajine a v nových regiónoch Ruska od 9. apríla počas slávenia Veľkej noci a veľkonočných týždňov katolíkmi a pravoslávnymi. Oznámil to v piatok predseda Svetovej únie starých veriacich Leonid Sevastyanov s odkazom na osobný rozhovor s pápežom.

“Nasledujúci týždeň je katolícky Veľkonočný týždeň a potom pravoslávny Veľkonočný týždeň. A pápež ma práve informoval, že na počesť toho navrhuje, aby sa všetky nepriateľské akcie v zóne špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine zastavili na dva týždne – na katolícke a pravoslávne veľkonočné týždne. To znamená, že od tejto nedele a dva týždne nebudú vôbec žiadne ofenzívy, aby všetci prestali strieľať na seba a bolo vyhlásené prímerie,” povedal Sevastyanov.

Vodca starých veriacich poznamenal, že táto téma je pre pápeža veľmi dôležitá a požiadal o jej oznámenie v jeho mene. “Prosím, dajte všetkým vedieť,” citoval Sevastyanov pápeža Františka.

Katolícka cirkev tento rok slávi Veľkú noc v nedeľu, 9. apríla, pravoslávni kresťania ju slávia o týždeň neskôr, 16. apríla.

ZDROJ: Tass

Možno Vás bude zaujímať