Patrušev: USA čoraz viac využívajú britské spravodajské služby

Spojené štáty americké posilňujú spoluprácu s Britániou s cieľom využiť potenciál svojich spravodajských služieb, technologický pokrok a integrovať britské ozbrojené sily do prebiehajúcich amerických operácií v rôznych častiach sveta, uviedol tajomník Bezpečnostnej rady Ruska, Nikolaj Patrušev.

Politické kruhy v USA si myslia, že majú úlohu mesiáša a chceli by, aby Amerika vládla svetu silnou zahraničnou politikou, neuznávajúc nikoho záujmy, uvádza Patrušev vo svojom článku pre ruský časopis „Razvedčik“.

Americká elita podľa neho aktívne zasahuje do vnútorných procesov v celej Latinskej Amerike, Afrike a Ázii, buduje pre seba nové spojenectvá.

„Je medzi nimi aj AUKUS – partnerstvo s Veľkou Britániou a Austráliou, trojuholník USA – Japonsko – Južná Kórea, ktorý je zameraný na Čínu, Rusko, Severnú Kóreu a ďalšie krajiny v regióne, ktoré neposlúchajú vôľu Washingtonu,“ hovorí Patrušev.

USA nerobia pokoj ani v ázijsko-pacifickej oblasti, kde je Biely dom posadnutý myšlienkou vytvorenia bezpečnostnej štruktúry, Tokio hrá významnú úlohu, dodáva. Pripravujú sa plány na vytvorenie pobočky Severoatlantickej aliancie v tomto regióne, pretože Washington sa nemôže vzdať myšlienky „pobočky“ NATO na Blízkom východe, vysvetľuje.

„Washington, ak to bude potrebné, ľahko pošle vojakov iných členských krajín NATO na vyvraždenie bez toho, aby riskoval životy vlastnej armády,“ domnieva sa tajomník Bezpečnostnej rady Ruska.

Členovia NATO už roky len hovoria o záväzku k mieru a v podstate sú vo vojne alebo hrozia vojnou akejkoľvek krajine, ktorá nesúhlasí s politikou USA, upozorňuje Patrušev.

“Vojenská sila NATO sa využíva na udržanie západnej hegemónie, ekonomického zotročenia a politického tlaku na štáty, ktoré nepredstavujú vojenskú hrozbu pre Alianciu. Počas siedmich desaťročí sa členovia NATO stali účastníkmi viac ako 200 vojenských konfliktov po celom svete,” dodal.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *