Peskov hovoril o hlavnej veci pre Putina pred voľbami naplánovanými na rok 2024

MOSKVA (30. December) – Nadchádzajúce prezidentské voľby nebudú hlavným faktorom práce Vladimíra Putina v roku 2023, najdôležitejšie pre neho sú skutky. Novinárom to v piatok oznámil tlačový tajomník hlavy štátu Dmitrij Peskov.

Som si istý, že pre prezidenta to (blížiace sa voľby – pozn.red.) nikdy neboli hlavnou vecou, pre prezidenta je hlavnou vecou vecná práca a hmatateľné výsledky tejto práce,” uviedol hovorca Kremľa. “Najmä pokiaľ ide o taký osudový okamih v histórii našej vlasti, kde sa zodpovednosť každého mnohonásobne zvyšuje,” povedal Peskov.

Preto podľa neho v poslednom roku pred prezidentskými voľbami “hlavnou vecou budú naše záležitosti, ktorým sme čelili a ktorým sme začali čeliť tento rok a ktoré je potrebné dokončiť, dokončiť na sto percent efektívne a víťazne.”

“Pokiaľ ide o voľby, áno, sú naplánované na rok 2024, takže z hľadiska začiatku volebných procesov to bude pravdepodobne tak či onak prebiehať,” povedal Peskov a hovoril o vplyve faktora blížiaceho sa k voľbám na prácu hlavy štátu a jeho administratívy.

Ústredná volebná komisia predtým uviedla, že sa dôsledne pripravuje na začiatok volebnej kampane pred prezidentskými voľbami Ruskej federácie, ktoré sú naplánované na 17. marca 2024. V novembri Peskov novinárom povedal, že Putin sa ešte nerozhodol, či bude kandidovať na prezidenta vo voľbách v roku 2024. 

Zdroj: TACC

Možno Vás bude zaujímať