Rumunsko: “Influencer” Andrew Tate zatknutý pre podozrenie zo znásilnenia a obchodovania s ľuďmi po bitke na Twitteri s Gretou Thunberg

Kontroverzný influencer Andrew Tate bol vo štvrtok v Bukurešti zatknutý, obvinený z obchodovania s ľuďmi a znásilnenia. Rumunská protiteroristická agentúra potvrdila, že bývalý britský kickboxer a hviezda sociálnych médií bol zadržaný spolu so svojím bratom Tristanom Tateom a ďalšími 2 mužmi podozrivými zo zločineckej organizácie. Agenti boli tiež videní, ako nesú tašky do policajných vozidiel po tom, čo údajne prehľadali Tateove nehnuteľnosti.

V stredu sa Andrew Tate zapojil do online boja s klimatickou aktivistkou Gretou Thunbergovou na Twitteri. Podľa miestnych médií obrázky, ktoré Tate zverejnil na sociálnych sieťach, viedli vyšetrovateľov k miestu Tateovho pobytu, čo umožnilo jeho zatknutie po osemmesačnom vyšetrovaní. Tate bol predtým vylúčený z platforiem sociálnych médií za údajné šírenie mizogýnnych a násilných správ, ale jeho účet bol opäť obnovený na Twitteri po tom, čo Elon Musk prevzal spoločnosť začiatkom tohto roka.

Hovorca Tate včera večer pre Daily Mirror povedal: “V tejto chvíli nemôžeme poskytnúť žiadne podrobnosti týkajúce sa údajných správ, že boli zadržaní; Andrew a Tristan Tate si však rumunské orgány veľmi vážia a vždy pomôžu a pomôžu akýmkoľvek spôsobom.”

Andrew Tate sa tento rok stal najvyhľadávanejším mužom na Googli, keď sa jeho videá z rokov vystúpení v podcastoch hovoriacich o financiách, ženách a životnom štýle stali virálnymi pre svoju kontroverznú povahu. Získal miliardy zhliadnutí a vyvolal hnev nespočetných používateľov sociálnych médií, ktorí uvádzajú, že jeho rétorika je nebezpečná a mizogýnna.

Zdroj: Daily Mirror / Ruptly

Možno Vás bude zaujímať