Novoročná párty pre psov sa koná v Moskovskej oblasti

V Šchelkove pri Moskve sa v nedeľu konala novoročná párty pre záchranný tím Corgi. V rekreačnom stredisku ZSSR sa zišli milovníci psov, aby sa ich miláčikovia mohli zapojiť do súťaží, odmeniť jedlými cenami a hračkami, dostať novoročné darčeky a stretnúť sa medzi sebou.

Na záberoch vidno psy oblečené v novoročných kostýmoch, ako bežia prekážkovou dráhou, zúčastňujú sa pretekov a fotia sa pred novoročným stromčekom. “Naša záchranná jednotka je najlepšia na predmestí. Toto podujatie organizujeme stále, je to už druhý rok, čo máme Corgi-Nový rok. Corgi Squad má za sebou tretí ročník. Robíme pre ľudí, pracujeme pre ľudí, robíme psíkom radosť,“ povedal podpredseda komisie pre mimoriadne situácie, riaditeľ Strediska civilnej ochrany mestskej časti Šchelkovo, Leonid Kiselev.

Záchranná jednotka Corgi vznikla v roku 2020. Psy pomáhajú pracovníkom agentúry pri hľadaní drog a výbušnín, používajú sa na vyhľadávanie obetí pri nehodách a tiež pomáhajú poskytovať emocionálnu úľavu členom záchranného tímu.

Elena, majiteľka Corgi: “Veľmi sa nám tu páči. Corgi a ja sem chodíme na prázdniny,na hodiny a cvičenia.”

Natalia, majiteľka Corgi: “Nie sme prvýkrát na stretnutí Corgi. Sme súčasťou záchrannej jednotky. V Corgi skupine sme už rok a zúčastňujeme sa mnohých aktivít. Chodíme do útulkov a škôl. A zúčastňujeme sa zábavných podujatí.“

Leonid Kiselev, riaditeľ Centra civilnej ochrany mestskej časti Šchelkovo: “Naša záchranná jednotka je najlepšia na predmestí. Toto podujatie robíme stále, je to druhý rok, čo máme Corgi-Nový rok. Corgi Squad má za sebou tretí ročník. Robíme pre ľudí, pracujeme pre ľudí, robíme psíkom radosť, pretože život musí ísť ďalej. Musíme si pamätať na lekcie toho, čo nás učili ako deti. Naučili nás byť súcitnými, láskavými ľuďmi, ktorí milujú svoju vlasť. Sú tu ľudia, ktorí milujú svoju vlasť, milujú dobré veci okolo seba, tešia sa zo všetkého, čo majú a skrášľujú životy svojim blízkym a sebe.”

Zdroj: Ruptly

Možno Vás bude zaujímať