Peskov uviedol, že Biden kladie neprijateľné podmienky na rokovania s Putinom

Tlačový tajomník prezidenta Ruska Dmitrij Peskov uviedol, že prezident Vladimír Putin je pripravený na rokovania o Ukrajine. Podľa neho sú však podmienky na ich začatie, o ktorých deň predtým hovoril americký prezident Joe Biden, neprijateľné. Peskov dodal, že vojenská operácia na Ukrajine bude pokračovať. Biden predtým povedal, že je pripravený začať rokovania s Vladimírom Putinom po ukončení vojenskej operácie na Ukrajine.

“Povedal, že najprv by mal Putin opustiť Ukrajinu. Je presvedčený, že ide o demonštráciu, ktorá by mala byť ukážkou toho, že Putin je pripravený na rokovania. … Spojené štáty stále neuznávajú nové územia v rámci Ruskej federácie. A to samozrejme výrazne komplikuje hľadanie nejakej vzájomnej pôdy. Pôda je možná pre vzájomnú diskusiu, “uviedol Dmitrij Peskov v odpovedi na otázku Kommersantu.

Peskov dodal, že Vladimír Putin je pripravený na rokovania. “Špeciálna vojenská operácia pokračuje. Prezident Putin zároveň zostáva otvorený rokovaniam,” dodal. Podľa neho zostávajú pre Rusko vhodnejšie “mierové diplomatické prostriedky”.

1. decembra Joe Biden uviedol, že v blízkej budúcnosti neplánuje kontaktovať Vladimíra Putina. Dodal, že bude pripravený na rozhovory s Putinom, keď prejaví ochotu ukončiť konflikt na Ukrajine.

Zdroj: Kommersant

Možno Vás bude zaujímať