Plánovaná udalosť/1.marec 2024 – Mimoriadne ministerské zasadnutie Fóra krajín vyvážajúcich plyn na samite v Alžíri
Najnovšie články od Lenka Zlatev (zobraziť všetky)
- USA a Irán sa dohodli na 60-dňovom memorande o porozumení, ktoré má schváliť Trump, tvrdia médiá - 28 mája, 2026 17:25
- Arménsko odmietlo ruských pozorovateľov na voľbách: Rusko hovorí o nepriateľskom kroku - 28 mája, 2026 15:08
- Trump vstupuje do arménskych volieb: Podpora Pašinjana vyvolala geopolitický rozruch - 28 mája, 2026 13:30
V piatok 1. marca sa v Alžíri uskutoční mimoriadne ministerské zasadnutie Fóra krajín vyvážajúcich plyn (GECF), ktoré je súčasťou samitu GECF.
Samit GECF je platformou pre hlavy štátov a predsedov vlád členských štátov, aby sa zapojili do diskusií o súčasných trendoch a budúcich vyhliadkach v energetickom sektore s osobitným dôrazom na zemný plyn.
Medzi členskými krajinami sú Alžírsko, Bolívia, Egypt, Rovníková Guinea, Irán, Líbya, Nigéria, Katar, Rusko, Trinidad a Tobago, Spojené arabské emiráty a Venezuela.