Podoljak:”Západní partneri podporujú Ukrajinu v ničení všetkého ruského, vrátane koordinovaných úderov na Krym”. Medvedev odkazuje: “Pochováme vás”

Ak je pravda, čo hovorí ukrajinský prezidentský poradca Michail Podoljak, že Ukrajina má súhlas Západu zaútočiť na Krym, potom je to priamy dôkaz, že západné krajiny sú spoluvinníkmi vo vojne proti Rusku, povedal podpredseda Bezpečnostnej rady Ruska Dmitrij Medvedev.

Poradca ukrajinského prezidenta Michail Podoljak predtým uviedol, že “západní partneri podporujú Ukrajinu v ničení všetkého ruského, vrátane koordinovaných úderov na Krym”.

“Ukrajinskí zločinci oznámili, že sa dohodli na úderoch na všetko ruské, napríklad na Krym. Ak je to pravda a teraz nie je dôvod pochybovať, potom je to priamy právne významný dôkaz spoluúčasti Západu vo vojne proti Rusku na strane štátu Stepana Banderu,” napísal Medvedev na sociálnej sieti Telegram.

Ako dodal, predpovede Apokalypsy sa približujú, preto citoval Nový zákon.

“Je to smutné. V tých dňoch budú ľudia hľadať smrť, ale nenájdu ju. Budú chcieť zomrieť, ale smrť pred nimi utečie (Zjavenie 9:6). Chcete to alebo nie, história je na našej strane. Pochováme vás (N.S. Chruščov),” uzavrel Medvedev.

Podoljak predtým povedal, že už existuje absolútny konsenzus, že Ukrajina môže zničiť všetko ruské, napríklad na Kryme.

“Dovoľte mi pripomenúť vám, že pred rokom, keď došlo k nejakým útokom na Krym, všetci hovorili ‘nie, nie, len bez toho’. Dnes existuje absolútny konsenzus totožný s počtom krajín, ktoré nás podporujú, že môžeme zničiť všetko, čo je ruské,” povedal Podoljak pre televíziu Rada.

Podoljak dodal, že počet “neidentifikovaných dronov”, ktoré zasiahli ruské územie sa zvýši.

Šéf hlavného spravodajského riaditeľstva ministerstva obrany Ukrajiny Kirill Budanov varoval, že Kyjev v najbližších dňoch spustí nový útok na Krymskú republiku. Okrem toho pokračujú teroristické útoky na Krymský most.

Podľa hovorkyne ruského ministerstva zahraničných vecí Marije Zacharovovej tieto kroky nezostanú bez odpovede.

Možno Vás bude zaujímať