Turecké médiá: Putin a Erdogan sa stretnú v Soči 4. septembra

Stretnutie prezidentov Turecka a Ruska Recepa Tayyipa Erdogana a Vladimira Putina sa uskutoční 4. septembra v Soči, informoval turecký televízny kanál Haberturk s odvolaním sa na zdroje.

Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov predtým v súvislosti so stretnutím Putina a Erdogana povedal, že obaja lídri sa čoskoro stretnú.

Ria Novosti informovala, že Erdoganova návšteva Ruska sa uskutoční pred summitom G20 v Indii. Oficiálny predstaviteľ vládnucej strany Omer Celik potvrdil, že turecký líder v blízkej budúcnosti navštívi Soči.

“V situácii, keď prezident Ruskej federácie nemôže prísť do Turecka, náš prezident pôjde do Ruska. Prezident Erdogan navštívi Soči 4. septembra,” uviedla turecká televízia.

Agentúra Bloomberg uviedla, že turecký prezident Recep Tayyip Erdogan očakáva, že sa budúci týždeň v Rusku stretne s ruským prezidentom Vladimirom Putinom, aby diskutovali o oživení čiernomorskej dohody o obilí, uviedli dvaja tureckí predstavitelia oboznámení s plánmi.

Erdogan by mohol odcestovať do Ruska 8. septembra, pred plánovanou cestou do Indie, kde sa zúčastní na summite skupiny G20 v Naí Dillí, uviedli zdroje pre agentúru Bloomberg.

Turecký prezident mal tento rok najmenej desať telefonických rozhovorov s Putinom vrátane videokonferencie pri príležitosti dodávky ruského paliva do tureckej jadrovej elektrárne Akkuyu v apríli tohto roku.

Možno Vás bude zaujímať