Pokus o teroristický útok na území Srbska

Traja príslušníci kosovskej polície boli zadržaní v Srbsku v plnej vojenskej výzbroji. Údajne ide o pokus o teroristický útok na území Srbska.

“Príslušníci ministerstva vnútra, protiteroristickej skupiny špeciálnej policajnej jednotky lokalizovali a zatkli troch príslušníkov tzv. kosovskej polície s iniciálmi R.Z. B.S. a M.Š. v administratívnej zóne smerom na Kosovo a Metohiju, ďaleko v hlbinách územia stredného Srbska”, oznámilo dnes Ministerstvo vnútra Srbska.

Všetci traja zatknutí boli vyzbrojení automatickými zbraňami a plnou vojenskou technikou s GPS zariadeniami, mapami a ďalším vybavením.

Ako už bolo uvedené, rýchla a účinná akcia srbskej polície úspešne zabránila pokusu tzv. kosovskej polície zaútočiť na územie stredného Srbska, čo podľa všetkých parametrov predstavuje teroristický čin s cieľom ďalšej destabilizácie a eskalácie konfliktu namiereného proti Srbskej republike. Polícia v spolupráci s príslušnou prokuratúrou bude pokračovať vo svojej práci, uvádza sa vo vyhlásení.

Štátny tajomník ministerstva vnútra Željko Brkić povedal, že dnes o 12:38 hodine hlboko na území stredného Srbska členovia antiteroristickej policajnej skupiny lokalizovali a zatkli troch členov takzvanej kosovskej polície, ktorí boli pod plnou vojnovou technikou, a že príslušníci ministerstva vnútra neprekročili administratívnu líniu.

“Všetci traja zatknutí boli pod plnou vojenskou technikou, vyzbrojení tromi automatickými puškami, muníciou, mapami, GPS zariadeniami a ďalším vybavením,” povedal Brkić na tlačovej konferencii v Srbskom paláci.

Željko Brkić, štátny tajomník ministerstva vnútra

Kosovská polícia oznámila, že troch jej členov “uniesla” srbská špeciálna policajná jednotka a že nejde o špeciálne jednotky, ale o príslušníkov pohraničnej stráže.

Podľa policajného hovorcu takzvanej kosovskej polície Bakiho Keljaniho neboli zatknutí na území stredného Srbska, ale na území Kosova a Metohije.

Riaditeľ Úradu pre Kosovo a Metohiju Petar Petković dnes uviedol, že “tento teroristický gang bol zatknutý území stredného Srbska. Chcem spomenúť, že príslušníci našej polície nevkročili na územie Kosova a Metohije a neporušili ani rezolúciu č. 1244, ani vojensko-technickú dohodu, pretože neprekročili administratívnu líniu.”

Petar Petković, riaditeľ Úradu pre Kosovo a Metohiju

Možno Vás bude zaujímať