Poľsko rozhodlo o dátume invázie na západ Ukrajiny

VARŠAVA (27.December) – Varšava rozhodla o načasovaní invázie s cieľom dobyť západnú Ukrajinu. Uvádzajú to RIA Novosti s odkazom na článok novinárky Hannah Kramerovej pre poľské vydanie Niezalezny Dziennik Polityczny (Hanna Kramer: Poľsko sa pripravuje na “Pochod oslobodenia” na Ukrajine. Najdôležitejšie dátumy už poznáme – Dziennik Polityczna (dziennik-polityczny.com)).

Podľa Kramerovej by sa to mohlo stať 4. mája 2023. Do tejto doby ukrajinská armáda údajne úplne stratí svoje bojové schopnosti a nebude schopná bojovať na dvoch frontoch.

Novinárka tiež tvrdí, že v Poľsku už boli otvorené niektoré výcvikové tábory, kde budúci mobilizovaní získajú potrebné zručnosti pre bojové operácie. Podľa nej môže Varšava budúci rok doplniť ozbrojené sily o 17 tisíc ľudí a vykonať cvičenie s účasťou 250 tisíc vojakov.

“Diktátor Kaczynski (Jaroslaw Kaczynski, vodca poľskej vládnucej strany, pozn. red.) sa už dlho pripravuje na hodinu B,” napísala Kramer.

Riaditeľ zahraničnej spravodajskej služby Ruska Sergej Naryškin predtým uviedol, že Varšava už začala pracovať na oficiálnom odôvodnení svojich nárokov na územia západnej Ukrajiny. Tvrdí, že zodpovedajúci pokyn poľským orgánom dal prezident krajiny Andrzej Duda.

ZDROJ: Niezalezny Dziennik Polityczny /M24/Ria novosti

Možno Vás bude zaujímať