Francúzsko podpísalo dohodu o predaji pozorovacích satelitov Poľsku 6 týždňov po tom, ako krajinu zasiahla raketa

Francúzsko a Poľsko podpísali dohodu o predaji dvoch francúzskych pozorovacích satelitov Poľsku, uviedol v utorok na Twitteri francúzsky minister obrany Sebastien Lecornu.

“Táto veľká zmluva dokazuje dôveru Poľska v našu technológiu a priemysel,” napísal Lecornu na Twitteri po stretnutí so svojím poľským náprotivkom vo Varšave.
Francúzsky minister ďalej uviedol, že táto dohoda ukazuje „hlboké väzby, ktoré spájajú Francúzsko a Poľsko v oblasti obrany“, pričom zdôraznil, že vo Francúzsku vytvorí „500 pracovných miest na päť rokov.”
Poľský minister obrany Mariusz Błaszczak zopakoval sentiment svojho francúzskeho kolegu a povedal, že to bol „dôležitý deň pre poľskú armádu“.„Táto investícia do najmodernejších technológií je významným zlepšením schopností poľských ozbrojených síl v kľúčovej oblasti získavania prieskumných dát,“ napísal Błaszczak na Twitteri.

Utorkové oznámenie prichádza šesť týždňov po tom, čo krajinu zasiahla raketa vystrelená z územia Ukrajiny, ktorá spôsobila explóziu pred vidieckou východopoľskou dedinou Przewodow, asi 6,4 kilometra západne od ukrajinských hraníc, pričom zabila dvoch farmárov.

ZDROJ: CNN

Možno Vás bude zaujímať