Poslanec EP označil Macronov nápad umožniť Ukrajine zaútočiť na Rusko za šialený

Nápad francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona povoliť Kyjevu údery na ruské územie je šialený a môže viesť k svetovej vojne, povedal Balazs Hidveghi, maďarský europoslanec a bývalý maďarský poslanec. 

Balazs Hidveghi

Macron umožňuje Ukrajine používať francúzske rakety na údery na území Ruska. Ďalší krok k svetovej vojne. Musíme zastaviť toto šialenstvo!” napísal na komunikačnej platforme X, predtým známej ako Twitter.

“V európskych voľbách musíme hlasovať za lídrov, ktorí sa usilujú o mier,” napísal europoslanec na svojom blogu s odkazom na voľby do Európskeho parlamentu, ktoré sa uskutočnia 6. – 9. júna.

28. mája sa francúzsky prezident Emmanuel Macron vyslovil za to, aby Kyjev mohol zasiahnuť vojenské zariadenia na ruskom území, z ktorých sa uskutočňujú údery na Ukrajinu, s použitím zbraní Západu. Macron uviedol, že Francúzsko len pomáha brániť ukrajinské územie, “zostáva v predchádzajúcom rámci” a nechce eskaláciu.

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová zasa uviedla, že Macronove slová nie sú ničím novým, často sa používajú v rétorike západných krajín. 

Možno Vás bude zaujímať