Posledná schôdza Národnej rady SR v tomto volebnom období začne utorok. O čom sa bude rokovať?

Posledná riadna schôdza Národnej rady SR v tomto volebnom období je naplánovaná v utorok (13. 6.) so začiatkom o 13.00 h. Poslanci sa majú venovať aj programovému vyhláseniu vlády Ľudovíta Ódora. Na základe Ústavy SR je povinnosťou každej vlády do 30 dní predstúpiť pred poslancov NR SR a požiadať ich o dôveru tým, že odsúhlasia vládny program. Ódor má tak čas do stredy (14.06). Reálnu šancu na schválenie programu parlamentom Ódor nevidí.

V pondelok je naplánované zasadnutie vlády, kde sa bude o tomto programe rokovať.

V stredu (14. 6.) v popoludňajších hodinách je naplánované mimoriadne rokovanie, ktoré iniciovala strana SMER-SSD. Tá chce presadiť uznesenie súvisiace s údajne možným manipulovaním volieb. O ovplyvňovaní hovorí SMER – SSD v súvislosti s komunikačnou kampaňou NATO a rokovaním slovenských úradníkov v Bruseli.

Na riadnej júnovej schôdzi majú poslanci takmer 200 bodov. Medzi nimi aj viacero návrhov, ktoré vetovala prezidentka Zuzana Čaputová. Tá vrátila na opätovné prerokovanie napríklad zákon o žalobách na ochranu kolektívnych záujmov spotrebiteľov, novelu Správneho súdneho poriadku či školského zákona.

Rokovať by sa malo aj o novele zákona o Rozhlase a televízii Slovenska, ktorá má priniesť systémové riešenie financovania RTVS. Novela zákona je v druhom čítaní.

Na programe je aj hlasovanie o desiatkach prerokovaných návrhov, ktoré parlament v máji neodhlasoval. Je to napríklad zakotvenie práva na hotovosť v Ústave SR či uznesenie, podľa ktorého by vláda musela predložiť návrh štátneho rozpočtu v skoršom termíne.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *