George Soros odovzdáva kontrolu nad svojím fondovým impériom svojmu synovi, píše WSJ

Americký finančník George Soros odovzdáva kontrolu nad svojím fondovým impériom v hodnote 25 miliárd dolárov svojmu synovi Alexandrovi. Informoval o tom v nedeľu denník The Wall Street Journal.

Podľa informácií, v decembri správna rada fondov otvorenej spoločnosti 92-ročného Sorosa zvolila jeho syna Alexandra za predsedu. 37-ročný Alex tak nahradil svojho otca na tomto poste. Pôsobí tiež ako predseda Sorosovho politického akčného výboru. Okrem toho je Alex Soros jediným členom rodiny v investičnom výbore, ktorý dohliada na Soros Fund Management, firmu, ktorá spravuje finančné prostriedky fondu a rodiny. Podľa zástupcu podnikateľa bude v najbližších rokoch väčšina z 25 miliárd dolárov zaslaná Nadácii otvorenej spoločnosti. Zároveň bude pre politický akčný výbor určených približne 125 miliónov dolárov.

Ako píšu noviny, našli sa takí, ktorí pochybovali, že George Soros odíde do dôchodku. V rozhovore povedal, že “zásadne” by nechcel, aby fond “prešiel do rúk jedného z detí”. Podľa finančníka by mal fond spravovať ten, “kto sa na to najlepšie hodí”. Napriek tomu Alex získal dôveru svojho otca, pretože ho často nahradil na cestách do kancelárií organizácie po celom svete. “Zaslúži si to,” dodal George Soros.

Vo svojom prvom rozhovore po svojom zvolení za predsedu organizácie Alex Soros povedal, že bude naďalej podporovať amerických ľavicových politikov a zapájať sa do domácej politiky USA, pretože on sám bol “politicky aktívnejší” ako jeho otec. Alex povedal novinám, že názory jeho a jeho otca sa zhodujú, ale poznamenal, že bude aktívnejší pri obhajobe volebného práva a práva na potrat. Podnikateľ tiež uviedol, že je znepokojený možnosťou znovuzvolenia Donalda Trumpa za prezidenta Spojených štátov po voľbách v roku 2024. “Akokoľvek chcem odobrať peniaze z politiky, zatiaľ čo druhá strana to robí, budeme to musieť urobiť aj my,” dodal.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *