Peskov: Dnes neexistuje ani krehký základ pre rozhovory s kyjevským režimom

MOSKVA/KYJEV – Momentálne neexistuje ani krehký základ pre rozhovory s kyjevským režimom, uviedol dnes hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

“Dnes nie sú žiadne predpoklady na dohody. Navyše dnes neexistujú základy, ani na krehké budovanie akéhokoľvek dialógu. Vidíme, po prvé: režim (v Kyjeve) to nechce, po druhé je nepripravený a po tretie, vedenie im nedovolí uskutočniť rokovania. To môžeme povedať bez akýchkoľvek pochybností,“ povedal Peskov v rozhovore pre progra: Moskva.Kremel. Putin, ktorého úryvok zverejnil novinár Pavel Zarubin na svojom kanáli Telegram.

Podľa Dmitrija Peskova “preto teraz neexistujú žiadne predpoklady na rokovania”.

MESIACE, KTORÉ PLYNULI od začiatku špeciálnej vojenskej operácie na Ukrajine ukázali, že Západ nemá šancu zlomiť Rusko a zraziť ho na kolená, povedala dnes Valentina Matvijenková, predsedníčka Rady federácie, hornej komory ruského parlamentu.

Ak hovoríme o našich akciách vo vnútri krajiny, hlavný záver je úplne jasný: Rusko musí byť silné. Navyše musí byť silné v každom aspekte, technologicky, ekonomicky, sociálne a morálne, a čo je dnes obzvlášť dôležité, aj vojensky a v bezpečnostnej sfére,“ uviedla Matvijenková v predvečer Dňa Ruska, ktorý sa oslavuje 12. júna.

“Dnes, 15 mesiacov po začatí špeciálnej vojenskej operácie, je úplne jasné, že nie je šanca, aby bola naša krajina rozdrvená a zrazená na kolená. Víťazstvo Ruska v konflikte na Ukrajine je nevyhnutné,” zdôraznila Matvienková.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *