Prezident Bieloruska Alexander Lukašenko zablahoželal prezidentom Azerbajdžanu a Arménska k 30. výročiu nadviazania diplomatických vzťahov s Bieloruskom

Prezident Bieloruska Alexander Lukašenko zablahoželal prezidentovi Arménska Vahagnovi Chačaturjánovi k 30. výročiu nadviazania diplomatických vzťahov medzi oboma krajinami.

“V priebehu rokov, keď prešli zložitou cestou budovania svojej národnej štátnosti, boli naše krajiny schopné pozdvihnúť bilaterálny dialóg na kvalitatívne novú úroveň. V súčasnosti sa dynamicky rozvíjajú politické a medzirezortné kontakty, rozširujú sa obchodné, ekonomické a humanitárne väzby,” píše sa v odkaze.

Minsk vysoko oceňuje dosiahnutú úroveň spolupráce s Jerevanom a má v úmysle pokračovať v krokoch zameraných na ďalšie posilnenie spolupráce, poznamenala hlava štátu. “Som presvedčený, že spoločným úsilím budeme schopní dosiahnuť významné praktické výsledky, ktoré plne zodpovedajú záujmom bieloruského a arménskeho ľudu,” zdôraznil bieloruský líder.

Alexander Lukašenko zaželal Vahagnovi Chačaturjanovi veľa zdravia, šťastia a blahobytu a arménskemu ľudu – pokojnú oblohu a prosperitu.

Prezident Bieloruska Alexander Lukašenko zablahoželal prezidentovi Azerbajdžanu Ilhamovi Alijevovi k 30. výročiu nadviazania diplomatických vzťahov medzi oboma krajinami.

“Toto výročie je dobrou príležitosťou obzrieť sa späť na výsledky spolupráce a načrtnúť plány do budúcnosti,” píše sa v odkaze. “Je potešiteľné zaznamenať bilaterálny dialóg v politickej, ekonomickej a humanitárnej oblasti, ktorý sa intenzívne rozvíja s vašou priamou podporou, ako aj konštruktívnu interakciu medzi Minskom a Baku na medzinárodnej scéne.”

Hlava štátu vyjadrila presvedčenie, že bielorusko-azerbajdžanské strategické partnerstvo založené na dlhoročných tradíciách priateľstva a dôvery sa bude neustále prehlbovať v prospech národov oboch krajín a bude rásť s novými zaujímavými iniciatívami a spoločnými projektmi.

Alexander Lukašenko zaželal Ilhamovi Alijevovi dobré zdravie, nevyčerpateľnú energiu na ceste k realizácii všetkých jeho plánov a mier a harmóniu azerbajdžanskému ľudu.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *