“Pozerajte sa na biele gule a UFO” – Zacharovová k poznámkam Nulandovej o útokoch na Krym

Hovorkyňa ruského ministerstva zahraničných vecí Maria Zacharovová počas piatkového týždenného brífingu v Moskve odporučila námestníčke ministra zahraničných vecí USA Viktórii Nulandovej, aby vyšetrila “biele gule a UFO” po tom, ako diplomatka nedávno podporila ukrajinské útoky na Krym.

“Victoria, pozri sa do bielych gúľ a UFO. Vo veľkom počte sužujú Spojené štáty americké a ako vidíme, nie ste veľmi dobrí v rýchlom a účinnom zaobchádzaní s týmito neidentifikovanými objektmi,” povedala Zacharovová.

“Ľudia sa vám smejú a vy stále snívate o porážke Ruska a teraz vyzývate režim v Kyjeve, aby začal útok na Krym,” pokračovala.

Vo štvrtok Nuland označila ruské vojenské zariadenia na Kryme za “legitímne ciele” pre Ukrajinu a dodala, že USA podporujú útoky proti nim. V ten istý deň prezident Joe Biden urobil vyhlásenie o troch neidentifikovaných objektoch, ktoré americká armáda v posledných týždňoch zostrelila nad svojím územím, pričom tvrdil, že jeho administratíva stále presne nevie, o čo ide.

Ruské veľvyslanectvo vo Washingtone uviedlo, že Nulandovej poznámky o útokoch iba potvrdzujú názor Moskvy, že Spojené štáty boli priamo zapojené do ukrajinského konfliktu. Moskva začala vojenskú ofenzívu na Ukrajine koncom februára 2022 po uznaní nezávislosti Doneckej a Luhanskej ľudovej republiky, pričom dodala, že Kyjev nezaručil ich osobitné postavenie podľa dohôd z Minska z roku 2014, a vyzvala Ukrajinu, aby sa vyhlásila za oficiálne neutrálnu a poskytla záruky, že nikdy nevstúpi do NATO. Kyjev odsúdil ruskú akciu ako inváziu. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyhlásil stanné právo v celej krajine a oznámil všeobecnú mobilizáciu, zatiaľ čo EÚ a USA uvalili na Moskvu niekoľko kôl sankcií.

Zdroj: Ruptly

About The Author

Možno Vás bude zaujímať