Predstavitelia Smer-SD vyzývajú na účasť na referende

Počas utorkovej tlačovej besedy vyzvali predstavitelia strany Smer-SD na účasť na referende, ktoré bude v sobotu 21. januára a uviedli na to viacero dôvodov.

Predseda strany Robert Fico zdôraznil zvyšujúce sa ceny energií. Na tlačovej besede uviedol niekoľko príkladov – podnikateľov, ktorých sa dotkli zvyšujúce sa ceny energií a za elektrinu či plyn budú musieť platiť niekoľkonásobne viac, ako to bolo v roku 2022. 

“Za takýchto podmienok sa podnikať nedá,” dodal predseda.

V tejto súvislosti poslanec Národnej rady SR Richard Takáč za stranu Smer-SD dodal, že mnohí podnikatelia už pristúpili k zatváraniu svojich prevádzok.

Smer – SD vytýčil na tlačovej besede aj iné problémy, ako napríklad koniec spoločnosti Slovalco v Žiari nad Hronom či poplatky, ktoré si začali pýtať lekári v ambulanciách. Predseda Smeru-SD pripomenul aj obedy zadarmo, ktoré kedysi dostávali deti v školách, ale súčasná vláda ich podľa jeho slov zrušila. Fico doplnil, že v tomto roku budú rodičia platiť za obedy pre jedno dieťa 45 až 50 eur mesačne. 

Ak ľudia neprídu na referendum, tak “budeme svedkami najhoršieho roka“. Východisko je v predčasných parlamentných voľbách, dodal na záver líder strany Smer-SD.

Možno Vás bude zaujímať