Približne 20 šéfov tajných služieb malo tajné stretnutie v Singapure

Vysokí predstavitelia spravodajských služieb z približne 20 krajín mali tento týždeň tajné stretnutie v Singapure. Informovala o tom v nedeľu agentúra Reuters s odvolaním sa na zdroje.

Podľa nich sa stretnutia zúčastnila americká riaditeľka národnej spravodajskej služby Avril Hainesová a riaditeľ oddelenia výskumu a analytického spravodajstva Indie Samant Goel.

“Stretnutie je dôležitým prvkom medzinárodnej tieňovej agendy,” citovala agentúra jeden zo zdrojov. Poznamenal tiež, že takéto udalosti prispievajú k hlbokému pochopeniu zámerov strán a výsledku, ktorý hľadajú.

Podľa zdrojov sú stretnutia organizované singapurskou vládou a konajú sa už niekoľko rokov súbežne s konferenciou Shangri-La Dialogue, ale predtým neboli hlásené. Podľa agentúry Reuters americké veľvyslanectvo v Singapure uviedlo, že nemá informácie o stretnutí.

Dialóg Šangri-La sa koná pravidelne od roku 2002 a konferencia bola v rokoch 2020 a 2021 zrušená z dôvodu pandémie koronavírusu. Najväčšie bezpečnostné fórum v ázijsko-tichomorskom regióne organizuje Medzinárodný inštitút pre strategické štúdie so sídlom v Londýne.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *