Prigožin informoval o vztýčení ruskej vlajky nad správou Artemovska

V západných štvrtiach mesta je stále nepriateľ, povedal zakladateľ PMC “Wagner”

MOSKVA, 3. apríla – Ruská vlajka je vztýčená nad správou Artemovska (ukrajinský názov – Bakhmut). V pondelok to oznámil zakladateľ PMC “Wagner” Jevgenij Prigožin.

Vo videu sprevádzajúcom príspevok na Telegrame je vidieť šéfa Wagnerovcov, ako drží ruskú vlajku s nápisom na počesť ruského vojenského blogera Vladlena Tatarského, ktorý bol zabitý pri bombovom útoku v kaviarni v Petrohrade v nedeľu.

Poznamenal, že velitelia jednotiek ruských síl, ktorí prevzali správu mesta a celú centrálnu štvrť, “ponesú a vyvesia transparenty”. “Nepriateľ zostal v západných štvrtiach,” dodal Prigožin. 

“Velitelia jednotiek, ktoré obsadili radnicu a celé centrum, vztýčia túto vlajku,” povedal šéf Wagnerovej skupiny. Už 20. marca Prigožin vyhlásil, že jeho žoldnieri kontrolujú “asi 70 percent” Bachmutu. Cieľom Wagnerových jednotiek v konflikte na Ukrajine bolo “úplné oslobodenie mesta”.

Kyjev však zapiera – údajne pokračuje v boji o Bachmut. “Administratíva Bachmutu už však patrí Ruským silám” – dodal Prigožin.

Ukrajinská armáda medzitým uviedla, že bude pokračovať v “držaní” mesta na východe Ukrajiny. “Nepriateľ nezastavil útok na Bachmut. Ukrajinskí obrancovia však statočne držia mesto tým, že odrazia početné nepriateľské útoky,” uviedol ukrajinský generálny štáb na svojej facebookovej stránke v nedeľu večer, niekoľko hodín pred Prigožinovým vyhlásením.

Zdroj: tz.de/TACC

Možno Vás bude zaujímať