Protest proti ceste Joea Bidena na Západný breh

Protest proti ceste Joea Bidena na Západný breh – Desiatky demonštrantov pochodovali vo štvrtok v Ramalláhu na protest proti návšteve amerického prezidenta Joea Bidena na Západnom brehu. Zábery ukazujú demonštrantov držiacich transparenty, ako pochodujú a skandujú heslá proti Bidenovi.

Omar Assaf, palestínsky aktivista (arabsky): „Prezident Biden nie je v našej krajine vítaný, keď vyhlasuje, že je sionista a že poskytuje všetku podporu Izraelu. Izrael, ktorý nám skonfiškuje pôdu, zabíja našich ľudí a likviduje našu vec a jasne deklaruje, že podporuje túto izraelskú politiku a potom oznamuje, že prichádza vytvoriť arabskú alianciu vedenú Izraelom, prakticky likvidovať nielen práva Palestínčanov, ale zaútočiť na zdrojov a schopností arabského národa, a preto sme tu, aby sme povedali nie tejto politike. Biden nie je v našej krajine vítaný.”

Muhammad al-Attar, aktivista (arabsky): „Chcem pripomenúť prezidentovi Bidenovi, že história nie je taká, aká je. Teraz ste ríšou sveta a ovládate svet, ale nič netrvá večne, najväčšia ríša v histórii, Rímska ríša a kde je teraz! V pieskoch histórie a ak Boh dá, bude mať impérium Američanov rovnaký osud, pretože táto nespravodlivosť nemôže pokračovať.”

Mustafa Barghouti, generálny tajomník Hnutia národnej iniciatívy (arabsky): „Celá návšteva prezidenta Bidena je zameraná na podporu Izraela všetkými spôsobmi a zameraná na udržiavanie okupačného režimu, aj keď hovoril o riešení v podobe dvoch štátov. Zároveň nepovedal ani slovo na zastavenie osád. Nielen proti Palestíne a proti samotným arabským národom, ale aj proti Rusku a Číne, ako oznámil.”

Americký prezident je na ceste do regiónu, aby navštívil Izrael, Západný breh Jordánu a Saudskú Arábiu.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *