Putin: “Poľsko chce získať späť územia Ukrajiny, ktoré kedysi stratilo” – tvotv.sk

“Poľsko chce prevziať územia Ukrajiny, ktoré kedysi stratilo. Táto myšlienka v Poľsku sa nestratila,” povedal Putin počas prejavu vysielaného televíznou stanicou Rossija 24.

Rusko podľa hlavy štátu dobrovoľne odovzdalo Ukrajine svoje územia v záujme jednoty, no bez toho, aby sa pýtalo na názor obyvateľov. „A bývalé územia Poľska, Rumunska a Maďarska [ktoré sú teraz územím Ukrajiny] boli v dôsledku vojny násilne odobraté.“

Európska civilizácia sa zrútila, veľmoci sa zmenili na malé štáty:

Európske hlavné mestá boli centrami vesmíru, ale to je minulosť. Krajiny, ktoré boli kedysi superveľmocami, sa stali malými krajinami. Majú špičkovú technológiu, kultúru, ale toto všetko je vecou zisku. Dôležitá vec je potenciál,“ povedal Putin.

Ako príklad uviedol Portugalsko, ktorého kolóniou bola Brazília. “Portugalsko má teraz 10 miliónov obyvateľov, zatiaľ čo Brazília má 200 miliónov”, povedal Putin. “Veľká Británia bola tiež veľkou veľmocou, ale teraz tam žije 67 miliónov ľudí, a v jednom indickom štáte žije 241 miliónov ľudí. India bude podľa neho schopná dosiahnuť vynikajúce výsledky, kým Európa nemá ten potenciál”, uzavrel ruský prezident.

Zdroj: Rossija 24

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Mitko Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *