R. Raši (HLAS): “Vláda zadlžila za tri roky každého obyvateľa vrátane novorodencov o 5 297 eur.”

„Za necelé tri roky doviedla táto vláda Slovensko do absolútneho chaosu. Podnikatelia, živnostníci, ale aj samosprávy nedokážu platiť často až desaťnásobne vyššie faktúry za energie. V lekárňach je nedostatok základných  liekov, ambulantní lekári uvažujú nad zatvorením svojich ambulancií, lebo vláda im nechce pomôcť. Koalícia v rozpade nedokáže prijať účinné opatrenia, ktorými by situáciu zastabilizovala, hoci financie na to má,” vyhlásil podpredseda HLASu a poslanec NR SR Richard Raši.

Kým na konci roku 2019 bol dlh Slovenska na jedného obyvateľa 8415 eur, v tomto roku stúpol na 13 712 eur. „Znamená to, že za tri roky zadlžili každého obyvateľa vrátane novorodencov o 5 297 eur,” upozornil Raši a dodal, že ľudia z týchto peňazí vo forme pomoci nevideli takmer nič.

„Každá rozumná vláda v kríze investuje do stabilizácie podnikateľského prostredia, ochrany obyvateľstva  a budovania infraštruktúry. Tá Hegerova necháva samosprávy, podnikateľov, ale aj obyvateľov bez adekvátnej pomoci štátu a vôbec jej nevadí, že sa dostávajú do existenčných problémov,” zdôraznil Raši.
V súčasnej kríze si nemôžeme dovoliť nemať ústavnú možnosť, ako vyhlásiť predčasné voľby, najmä, keď sa vláda namiesto pomoci občanov zaoberá len sama sebou a svojimi vnútornými spormi a má rekordnú, až 80-percentnú nedôveru obyvateľov, uzavrel Raši.

Strana HLAS vyzýva všetkých občanov Slovenska, aby sa 21. januára zúčastnili na referende a podporili zmeny ústavy, ktoré umožnia konanie predčasných volieb.

Možno Vás bude zaujímať