Britského konzervatívca suspendovali za vyjadrenia o očkovaní

Andrew Bridgen zverejnil na sociálnej sieti Twitter štatistiku o vedľajších účinkoch očkovania, ku ktorej pripojil komentár, za ktorý bol vylúčený zo strany.

LONDÝN (11. január) — Britskí konzervatívci pozastavili Andrewovi Bridgenovi členstvo vo svojom poslaneckom klube za jeho vyjadrenia, v ktorých prirovnal očkovanie proti novému koronavírusu k holokaustu.

Bridgen na Twitteri zverejnil štatistiku o vedľajších účinkoch očkovania, ku ktorej pripojil komentár: “Ako mi povedal jeden kardiológ, toto je najväčší zločin proti ľudskosti od holokaustu”.

Tento príspevok bol pravdepodobne už medzičasom opravený´/odstránený, nakoľko prirovnanie k holokaustu sa už na jeho twitterovom účte nespomína.

Bridgen vo svojich kritických vyjadreniach o vakcínach proti koronavírusu “prekročil hranicu”, povedal v stredu Simon Hart, ktorý má v britskom politickom systéme funkciu označovanú ako chief whip, teda zodpovedá za koordináciu práce poslancov vládnucej strany.

“Andrewovi Bridgenovi preto s okamžitou platnosťou pozastavujem členstvo v poslaneckom klube, kým sa neuskutoční oficiálne vyšetrovanie,” oznámil Hart. Bridgen bude zatiaľ v parlamente pôsobiť ako nezávislý poslanec, píše BBC.

Zdroj: BBC

Možno Vás bude zaujímať