Reakcia gen.v.v. J. Viktorína na Čaputovej “expresnú” gratuláciu P. Pavlovi. “Pani prezidentka zabudla, že reprezentuje Slovensko a nie dievča z lúky a hájov.”

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová prišla v sobotu neočakávane do volebného štábu Petra Pavla ešte pred oficiálnym vyhlásením výsledkov volieb. Novozvolenému českému prezidentovi osobne zagratulovala a uviedla, že sa z jeho víťazstva mimoriadne teší, lebo v našom regióne pribudne hlava štátu, ktorá si ctí demokratické hodnoty a ktorej sila pramení v pokoj.

Gen.v.v. Jozefa Viktorína (REPUBLIKA) táto uponáhľaná gratulácia prekvapila:

“Hádam sa ešte nikdy nestalo, aby hlava iného štátu bola gratulovať novému prezidentovi v procese voľby. Áno, aj keď nikto nepopieral jeho víťazstvo, ale oficiálne výsledky sa len čakali. Kde sa také niečo stalo?, pýta sa Viktorín.

“Musím povedať, že tomuto počinu chýbalo všetko, ale hlavne protokolárny takt. A to už ani nehovorím ako bol prekvapený nový český prezident. Pani prezidentka zabudla, že reprezentuje Slovensko a nie dievča z lúky a hájov, ktoré sa teší, že vidí niečo, čo ešte nevidela,” dodal Viktorín.

Podľa Viktorína prezidentka nezastupuje seba, ale reprezentuje Slovensko a jej kroky smerujú len k osobnému “straníckemu” prospechu a marketingu.

“Je to hanba, ale aj signál pre verejnosť na Slovensku, že možno ešte viac ako odvolanú vládu treba kontrolovať pani prezidentku, a to v plnom rozsahu kompetencií, ktoré má v rukách NR SR,” uviedol v závere gen.v.v Jozef Viktorín.

gen.v.v. Jozef Viktorín, člen predsedníctva, predseda Odborného tímu pre obranu hnutia Republika

Možno Vás bude zaujímať