“Rozhodli sa ma zabiť.” Bývalý premiér Chán obviňuje vládu zo sprisahania po tom, čo prežil streľbu. – tvotv.sk

ISLAMABAD (04.11.2022) – Bývalý pakistanský premiér Imran Chán v piatok z nemocnice v Lahore tvrdil, že vopred vedel, že dôjde k pokusu o jeho život a z nedávnej streľby obvinil vládu a jej sprisahanie. “Deň pred odchodom na pochod som bol informovaný, že plánujú, že sa pokúsia o moju vraždu buď vo Wazirabade alebo Gujrate,” uviedol. “Chcem, aby z pokusu o moju vraždu bol vypočutý (spravodajský dôstojník) generál Faisal, minister vnútra Rana Sanaullah a tretí premiér Shehbaz Sharif. Ale pýtam sa, ako bude prebiehať vyšetrovanie, kým neodstúpia a budú pri moci?“

Traja menovaní sa zatiaľ ku Chánovým obvineniam nevyjadrili. Streľba sa odohrala na štvrtkovom politickom zhromaždení pri meste Gujranwala. Jeho strana Tehreek-e-Insaf to označila za „pokus o atentát“. Viedlo to k smrti jedného účastníka Muazzama Nawaza, 14 osôb bolo zranených, vrátane bývalého premiéra.

Chánov lekár doktor Faisal Sultan uviedol, že bývalý premiér utrpel zlomeninu pravej nohy a úlomky guľky mu uviazli v stehne.

Premiér Šaríf útok odsúdil a uviedol, že ministrovi vnútra nariadil okamžité vyšetrovanie. Polícia v piatok zatkla údajného ozbrojenca spolu s ďalšími dvoma podozrivými.

Po útoku na Imrana Chána vyšli do ulíc jeho podporovatelia. Protesty od štvrtka neutíchajú.

Priaznivci pakistanského Tehreek-e-Insaf (PTI) vyšli v piatok do ulíc islamského predmestia Faizabad na demonštráciu proti údajnému pokusu o atentát na bývalého premiéra Imrana Chána. Demonštranti boli videní, ako pri blokovaní diaľnice hádzali na políciu kamene. Orgány činné v trestnom konaní reagovali použitím slzotvorného plynu na rozohnanie demonštrantov PTI. Niekoľko osôb bolo zadržaných políciou. Protesty vypukli v niekoľkých mestách po celom Pakistane po tom, čo bol bývalý premiér Imran Chán vo štvrtok zranený pri ozbrojenom útoku počas politického zhromaždenia v Gudžranwale.

Zdroj: agentúra Ruptly

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *