Ruská tichomorská flotila: 60 vojnových lodí podporovaných letectvom na manévroch v Japonskom mori

 Sily tichomorskej flotily začali pracovať na úlohách operačných cvičení, ktoré začali vo vodách Japonského mora a Ochotského mora. Ministerstvo obrany Ruskej federácie o tom informovalo v pondelok novinárov.

“V súlade s plánom výcviku vojenských veliteľských a riadiacich orgánov síl tichomorskej flotily na rok 2023 sa od 5. júna do 20. júna uskutočňuje operačné cvičenie heterogénnych síl flotily v zóne ďalekého mora vo vodách Japonského mora a Ochotského mora pod vedením veliteľa flotily admirála Viktora Liinu,” informovalo ministerstvo.

Objasnili, že do cvičení síl flotily sa zapojilo viac ako 60 vojnových lodí a podporných plavidiel flotily, ako aj približne 35 lietadiel námorného letectva. Na manévroch sa zúčastňujú pobrežné jednotky a viac ako 11 tisíc vojenských pracovníkov.

Ministerstvo uviedlo, že počas praktických operácií námorné taktické skupiny spolu s námorným letectvom hľadajú ponorky podmieneného nepriateľa a monitorujú ich. Musia vykonávať bojové výcvikové manévre na pozemných a vzdušných cieľoch vrátane raketovej a delostreleckej paľby. Armáda vypracuje organizáciu protivzdušnej obrany oddielov lodí, ako aj organizáciu materiálnej a technickej podpory síl na mori.

Ministerstvo obrany dodalo, že sily flotily boli rozmiestnené vo vyhradených oblastiach. Vojaci už začali pracovať na úlohách podľa plánov cvičenia. 

Ak v dnešnej dobe máte možnosť a nerobí Vám problém niekomu pomôcť a podporiť ho v jeho činnosti, prosím, podporte TV OTV. Naším úprimným želaním je pre Vás vysielať každý deň, byť aktuálni a poskytovať  nové vysielacie formáty (ktoré už teraz máme pre Vás prichystané). Budeme vďační za akúkoľvek čiastku, ktorá nezaťaží Váš rodinný rozpočet.  Ak takéto možnosti nemáte, iba nás prosím  sledujte, čítajte, náš obsah nebudeme v žiadnom prípade nikomu obmedzovať, bude voľne dostupný pre každého.  Tešíme sa Vašej priazni. Ďakujeme za akúkoľvek pomoc.

— S úctou Lenka Zlatev (zakladateľka a moderátorka TV OTV)

IBAN: SK64 8330 0000 0025 0190 0444

BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX

Správa pre príjemcu: Dar

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *