Ďalšia rana pre Bidena. Saudská Arábia sa rozhodla znížiť produkciu ropy

Saudská Arábia oznámila plány na zníženie produkcie ropy o 1 milión barelov denne po tom, čo sa zaviazala urobiť všetko, čo je potrebné na podporu klesajúcich cien. Podľa britského denníka Telegraph sa očakáva, že ceny ropy v pondelok po tomto náhlom jednostrannom rozhodnutí štátu Perzského zálivu vzrastú.

Saudskoarabský minister ropy, korunný princ Abdalazíz bin Salmán, povedal, že krajina dobrovoľne zníži produkciu ropy v snahe zvýšiť ceny po tom, čo sa OPEC a jeho spojenci nedokázali dohodnúť na kolektívnej dohode o znížení produkcie. Tento krok, účinný od júla, predstavuje zníženie celosvetových zásob o približne 1%.

Ďalší pokles produkcie pravdepodobne zvýši napätie s americkým prezidentom Joeom Bidenom, ktorý vyzval výrobcov, aby otvorili kohútiky a udržali tak nízke ceny. Americký prezident, ktorý utrpel politickú ranu kvôli vyšším cenám pohonných hmôt, obvinil členov OPEC, že súhlasia so znížením produkcie a postavili sa na stranu ruského prezidenta Vladimira Putina. Americký minister zahraničných vecí Antony Blinken má tento týždeň odcestovať do Saudskej Arábie.

Na tlačovej konferencii vo Viedni včera večer po stretnutí OPEC Plus princ Abdulaziz naznačil, že zníženie je darom pre svet.

Jednostranné zníženie prišlo na konci napätého stretnutia medzi skupinou krajín produkujúcich ropu. Saudská Arábia dúfala, že bude súhlasiť so znížením spoločnej produkcie OPEC a spojencov o 1 milión barelov denne alebo so znížením počtu členov. Podľa denníka Telegraph však v spore o kvóty nebolo možné dosiahnuť žiadnu dohodu.

Ak v dnešnej dobe máte možnosť a nerobí Vám problém niekomu pomôcť a podporiť ho v jeho činnosti, prosím, podporte TV OTV. Naším úprimným želaním je pre Vás vysielať každý deň, byť aktuálni a poskytovať  nové vysielacie formáty (ktoré už teraz máme pre Vás prichystané). Budeme vďační za akúkoľvek čiastku, ktorá nezaťaží Váš rodinný rozpočet.  Ak takéto možnosti nemáte, iba nás prosím  sledujte, čítajte, náš obsah nebudeme v žiadnom prípade nikomu obmedzovať, bude voľne dostupný pre každého.  Tešíme sa Vašej priazni. Ďakujeme za akúkoľvek pomoc.

— S úctou Lenka Zlatev (zakladateľka a moderátorka TV OTV)

IBAN: SK64 8330 0000 0025 0190 0444

BIC/SWIFT: FIOZSKBAXXX

Správa pre príjemcu: Dar

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *