tvotv.sk – Rusko je v kontakte s africkými krajinami po pozastavení účasti na dohode o obilí

Podľa námestníka ruského ministra zahraničných vecí Michaila Bogdanova bude Moskva po pozastavení svojej účasti na dohode naďalej podporovať africké krajiny.

Rusko je v kontakte s vedením mnohých afrických krajín po pozastavení účasti Moskvy na dohode o obilí. Novinárom to v pondelok oznámil osobitný zástupca prezidenta Ruskej federácie pre krajiny Blízkeho východu a Afriky, námestník ministra zahraničných vecí Ruska Michail Bogdanov.

“Samozrejme, sme v kontakte s vedením mnohých krajín, najmä, samozrejme, afrických, ktoré potrebujú podporu pri dodávkach potravín a hnojív. Takéto kontakty prebiehajú a ešte len budú prebiehať,” odpovedal na otázku.

Dodal, že Rusko bude naďalej podporovať africké krajiny po pozastavení svojej účasti na dohode o obilí. “Myslím si, že áno. Samozrejme, všetko dokonale chápu, povedal námestník ministra, ktorý odpovedal na otázku TASS, či africkí partneri sympatizujú s pozastavením účasti Moskvy na dohode o obilí. – Majú informácie, kontakty, naše veľvyslanectvo je veľmi aktívne. Tu v Moskve neustále prichádzajú africkí veľvyslanci a pravidelne ich o všetkom informujeme.”

“Samozrejme, [budeme pokračovať v podpore],” dodal Bogdanov.

Zdroj: agentúra TACC

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *