Rusko vidí tendenciu, že Latinská Amerika sa stane jedným z centier multipolárneho svetového poriadku

Rusko vidí zdravú tendenciu v tom, že krajiny Latinskej Ameriky a Karibiku sa stanú jedným z centier multipolárneho svetového poriadku, uviedlo v pondelok vo vyhlásení ruské ministerstvo zahraničných vecí.

Latinská Amerika a Karibik sa stanú jedným z hlavných centier multipolárneho svetového poriadku,” uviedlo ministerstvo vo vyhlásení po stretnutí ruského ministra zahraničných vecí Sergeja Lavrova s Laureanom Ortegom Murillom, osobitným vyslancom prezidenta Nikaraguy pre vzťahy s Ruskom.

Samotný fakt, že CELAC [Spoločenstvo latinskoamerických a karibských štátov] sa vracia späť k svojim koreňom, je dobrým znamením,” citovalo ministerstvo Lavrova.

Vážime si náš dôveryhodný, pravidelný a podrobný dialóg s nikaragujskými priateľmi o globálnej agende,” pokračoval ruský najvyšší diplomat. “Vzhľadom na to všetko dnes budeme diskutovať o súčasnom stave našich bilaterálnych vzťahov.” “Potom vám zaželáme všetko najlepšie na medzinárodnom stretnutí vysokých predstaviteľov zodpovedných za bezpečnostné otázky v Petrohrade,” dodal Lavrov.

12. medzinárodné stretnutie vysokých predstaviteľov sa má uskutočniť v Petrohrade 23. – 25. apríla. Zúčastnia sa na ňom tajomníci bezpečnostných rád, poradcovia pre národnú bezpečnosť, podpredsedovia vlád, šéfovia bezpečnostných a spravodajských agentúr a zástupcovia medzinárodných organizácií. 

14. apríla prvý zástupca tajomníka ruskej bezpečnostnej rady Rašid Nurgalijev oznámil, že na nadchádzajúcom podujatí bude v centre pozornosti informačná bezpečnosť vo vznikajúcom multipolárnom svete. 

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *