Ruský veľvyslanec Antonov je presvedčený, že sabotáž na severských tokoch je zameraná na prerušenie väzieb medzi EÚ a Ruskom – tvotv.sk

WASHINGTON, 4. novembra – Výbuchy na plynovodoch Nord Stream a Nord Stream 2 mali za cieľ prerušiť vzájomne prospešné energetické väzby Európy s Ruskom. Ruský veľvyslanec v Spojených štátoch Anatolij Antonov o tom napísal vo svojom článku zverejnenom vo štvrtok na webovej stránke amerického časopisu The National Interest.

“Útok na jedinečnú infraštruktúru z hľadiska bezpečnosti je mimoriadne nebezpečným precedensom, pretože akýkoľvek kritický objekt, nech je kdekoľvek, je ohrozený. Tento teroristický čin by sa navyše nemohol uskutočniť bez priamej účasti štátu,” uviedol Antonov.

Je celkom zrejmé, že cieľom sabotáže bolo definitívne prerušenie vzájomne prospešných energetických väzieb medzi Európou a Ruskom. Cieľom je úplne zmeniť spotrebiteľov na kontinente na drahé zdroje. Či už ide o zahraničný LNG alebo nové čisté technológie,” dodal Antonov.

Vedúci ruskej diplomatickej misie poznamenal, že z takýchto krokov “bežní občania a priemyselné podniky sú v strate”. “Proces deindustrializácie európskeho kontinentu sa zrýchľuje. Riziká takéhoto vývoja sú zrejmé. Úprimne povedané, aj výhody pre Spojené štáty,” povedal. 

Zdroj: The National Interest/agentúra TACC

About The Author

Možno Vás bude zaujímať

LEAVE YOUR COMMENT

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.