Teherán reagoval na Bidenov sľub “oslobodiť Irán” – tvotv.sk

Americký prezident Joe Biden povedal, že Spojené štáty čoskoro “oslobodia Irán”, a dodal, že obyvatelia tejto krajiny “sa oslobodia”. Americký vodca urobil toto vyhlásenie, keď vystúpil v Kalifornii na volebnom podujatí na podporu miestneho kandidáta z Demokratickej strany. Vysielanie bolo vedené televíznym kanálom C-Span.

Na tento prísľub a túžbu amerického prezidenta “oslobodiť Irán” zareagoval samotný iránsky prezident Ebrahim Raisi: “Irán sa stal slobodným pred 43 rokmi a v súčasnosti má stále v úmysle zachovať túto slobodu.”

“USA sú ochotné zabiť veľa ľudí na celom svete, aby slúžili ich záujmom. Irán získal slobodu pred 43 rokmi a je odhodlaný nezostať v zajatí,” citovala Raisiho tlačová agentúra Islamskej republiky. Dodal, že Irán sa za žiadnych okolností nestane “dojnou kravou” v rukách Washingtonu.

Spojené štáty predtým pohrozili uvalením nových sankcií na Irán za pomoc Ruskej federácii. Biden urobil vyhlásenie, že Spojené štáty čoskoro “oslobodia Irán”, ,uvádza televízny kanál 360. Washington tiež uvalil sankcie na 14 iránskych predstaviteľov a tri organizácie za “potlačenie protestov.”

Zdroj: Tlačová agentúra IRNA/360 tv/ Ura News

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *