Ruský vyslanec odmieta obvinenia USA z účasti Ruska na kybernetických útokoch na Európu

Obvinenia amerických úradov z účasti Ruska na kybernetických útokoch proti európskym krajinám sú nepodložené, uviedol ruský veľvyslanec vo Washingtone Anatolij Antonov na kanáli Telegram veľvyslanectva.

Americké úrady jednoducho nemajú nič, čo by mohli preukázať na podporu svojich obvinení. Je zrejmé, že takéto provokatívne falošné príbehy sa budú s blížiacimi sa prezidentskými voľbami v USA len stupňovať, ako tomu bolo aj v predchádzajúcich rokoch. Miestni politici sa cítia byť pánmi situácie, stupňujú údajnú “ruskú hrozbu” a odvádzajú pozornosť voličov od naliehavých problémov,” poznamenal.

Pre Rusko je boj proti zločineckým štruktúram prioritou a neoddeliteľnou súčasťou štátnej politiky boja proti všetkým formám kriminality,” dodal vyslanec. “Dovoľte mi pripomenúť, že to bol “kolektívny Západ”, ktorý sa vydal cestou militarizácie informačného priestoru a zdokonaľovania metód uskutočňovania kybernetických útokov. Pritom podľa štatistík sa drvivá väčšina počítačových útokov vo svete uskutočňuje z územia Spojených štátov.”

Reakcia Antonova prišla krátko na to, ako USA odsúdili kybernetické útoky vo viacerých európskych krajinách, ktoré údajne uskutočnili ruskí hackeri. 

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *