Šéf CIA pricestoval do Varšavy, rokoval s poľským prezidentom

Poľský prezident Adrzej Duda sa dnes večer vo Varšave stretol so šéfom americkej Ústrednej spravodajskej služby (CIA) Williamom Burnsom, aby diskutovali o bezpečnosti krajiny s ohľadom na najnovšie udalosti v Poľsku.

“Dnes večer sa prezident Andrzej Duda rozprával so šéfom CIA Williamom Burnsom, ktorý je vo Varšave po návšteve Ankary a Kyjeva. Rozhovor sa týkal všeobecnej bezpečnostnej situácie a objavil sa aj kontext nedávnych udalostí,” napísal Siewiera (FOTO nižšie) a dodal, že “dnes na linke PL-USA bolo veľa práce.”

Poľské médiá včera večer informovali, že v Lublinskom vojvodstve na hraniciach s Ukrajinou spadli dve rakety, pri ktorých zahynuli dvaja ľudia.

Vo Varšave sa konalo mimoriadne zasadnutie Národnej bezpečnostnej rady Poľska. Stretnutie zvolal poľský prezident Andrzej Duda krátko po zásahu rakiet na poľskom území.

Poľský prezident Andrzej Duda priznal, že raketa, ktorá dopadla na územie krajiny, s najväčšou pravdepodobnosťou patrila ukrajinskému letectvu.

“Ukrajinská protivzdušná obrana odpálila rakety rôznymi smermi. Je vysoká pravdepodobnosť, že niektoré z tých rakiet dopadli na územie Poľska. Predbežné vyšetrovanie naznačuje, že nedošlo ku klasickému raketovému výbuchu, ale že výbuch bol výsledkom padajúcej rakety,” vysvetlil.

Zdroj: RT Balkan

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *