SMER -SSD: ” Odsúdenie P. Kažimíra je len primitívnym pokusom dať médiám titulku a útočiť na stranu Smer. Tento pokus dopadne ako všetky ostatné, fiaskom.”

ODSÚDENIE P. KAŽIMÍRA BEZ HLAVNÉHO POJEDNÁVANIA JE LEN PRIMITÍVNYM POKUSOM DAŤ MÉDIÁM TITULKU A DÔVOD NA ÚTOKY PROTI SMERU – SSD. TENTO POKUS DOPADNE AKO VŠETKY OSTATNÉ. FIASKOM – uviedol SMER-SSD v tlačovej správe.

SMER – slovenská sociálna demokracia by očakával, že škandalózne neprávoplatné odsúdenie Petra Kažimíra, guvernéra Národnej banky Slovenska a jedného z hlavných zakladateľov strany Hlas – SD, a to bez hlavného pojednávania, vyvolá prudkú reakciu vedenia strany Hlas – SD. P. “Pellegrini však ako obyčajne mlčí. Boj za priateľov a kolegov nepatrí do jeho výbavy”, dodal SMER -SSD.

“Rozhodnúť o obžalobe guvernéra NBS bez nariadenia pojednávania (sic!) je len primitívnym pokusom sudcu, kamaráta prokurátorov na Špeciálnej prokuratúre, dať slovenským médiám titulku a dôvod tĺcť do SMERU – SSD, hoci Kažimír sa politicky aj ľudsky so SMEROM rozišiel už v roku 2018,” uvádza sa ďalej v tlačovej správe.

Strana SMER-SSD je toho názoru, že Špeciálnej prokuratúre D. Lipšica nič nevychádza. “Utrpela fiasko vo všetkých pokusoch zatvoriť opozíciu. Tak si dohodla aspoň takúto primitívnosť, hoci vie, že obžaloba Kažimíra je neudržateľná a na hlavnom pojednávaní, ktoré bude musieť byť po podaní opravného prostriedku nariadené o niekoľko mesiacov, opäť vyhorí ako fakľa. Dovtedy, teda až do volieb však budú všetci útočiť na SMER – SSD. Treba ešte niečo na pochopenie toho, čo za mediálnu zvrhlosť dnes vyviedli?”

“V SMERE – SSD stojíme za P. Kažimírom, lebo je typickou obeťou zneužívania trestného práva na politické účely. Vecne je celá jeho obžaloba vykonštruovaná a postavená na výmysloch udavača Imreczeho. SMER – SSD vyjadruje presvedčenie, že guvernér NBS nepodľahne mediálnemu a politickému lynču a bezdôvodne nerezignuje,” píše sa v závere oficiálneho vyhlásenia strany.

Možno Vás bude zaujímať