Srbský minister zahraničných vecí Ivica Dačić: “Myslím si, že sme dospeli do bodu, že už nie je kam ísť. Srbi sú nútení bojovať za holú existenciu.”

Minister zahraničných vecí Ivica Dačić dnes povedal, že premiérovi dočasných inštitúcií Prištiny Albinovi Kurtimu vyhovuje neustála eskalácia situácie, zatiaľ čo Srbsko chce mier a stabilitu, pretože prežitie srbského ľudu je najdôležitejšie.

Dačić pre TV Pink povedal, že úrady v Prištine robia všetko pre to, aby vyprovokovali reakcie Srbov žijúcich v Kosove a Metohiji a vyprovokovali ich konflikt s KFOR, aby medzinárodné spoločenstvo reagovalo tvrdo voči Srbsku.

“Myslím si, že sme dospeli do bodu, že už nie je kam ísť v tom zmysle, že Srbi sú nútení bojovať za holú existenciu. Tu nejde o politickú súťaž, politické hašterenie, o to, či sa teraz Srbi budú politicky organizovať a budú mať v ústavoch určitý počet poslancov alebo členov zastupiteľstiev, ale ide o fyzické prežitie, pretože dochádza k zatýkaniu ľudí, strieľajú na ľudí, je to o porušovaní týchto základných ľudských a občianskych práv,” povedal Dačić.

Možno Vás bude zaujímať