“Sú schopní obetovať aj právny štát pre udržanie sa pri koryte”, uviedol Robert Fico na adresu vlády

Robert Fico, predseda strany SMER-SD na svojom facebookovom účte uviedol, že vláda má riešiť životy slovákov a nie svoju existenciu. V tejto súvislosti zdôraznil potrebu zúčastniť sa referenda, ktoré sa uskutoční dňa 21.01.2023.

“SMER-SD je pripravený ponúknuť profesionálne riadenie Slovenska ako alternatívu voči dnešnej vláde chaosu a amaterizmu. Už nie je na čo čakať. Tri roky nedokázali spolu fungovať a už vôbec nie pomáhať Slovákom,” napísal Robert Fico na sociálnej sieti.

Zmena je nevyhnutná a vládne popieranie princípov demokracie je potvrdením, že na celej čiare zlyhali a sú schopní obetovať aj právny štát pre udržanie sa v koryte,” dodal predseda strany SMER-SD.

Bývalý expremiér a líder strany SMER -SD Robert Fico v nedeľnej diskusnej relácii TA3 “V politike” diskutoval s predsedom NR SR a lídrom hnutia Sme rodina Borisom Kollárom. Obaja hovorili o predčasných voľbách. Kollár nemal informácie o žiadnej novej 76-tke, teda väčšine v parlamente.

Sme v ťažkom roku, bude ťažký ekonomicky aj politicky, musíme vyriešiť problém pádu vlády, predčasných volieb alebo novej 76-tky,” skonštatoval Kollár. Na zvládnutie roka podľa neho potrebujeme akčnú, schopnú vládu, ktorá nie je v demisii alebo len dočasne poverená či úradnícka.

Čo sa týka dohody na novej 76-tke, podľa jeho informácií to SaS nechce. Deklaroval, že dočasne poverenému premiérovi Eduardovi Hegerovi (OĽANO) nebude brániť v rokovaniach, stretnúť sa s ním má v pondelok (9. 1.). Podotkol však, že súčasná koalícia spolu nevedela fungovať, pripomenul hádky, odchod SaS a to, že liberáli vládu povalili. “A teraz ju dajú dokopy tí istí? To je psychiatria,” skonštatoval.

Možno Vás bude zaujímať