Szijjárto: “EÚ stratila svoju dôveryhodnosť, riadia ju USA”

Európska únia stratila svoju dôveryhodnosť, keďže ju v podstate riadia USA, povedal maďarský minister zahraničných vecí Peter Szijjárto pri návšteve New Yorku na zasadnutí Valného zhromaždenia OSN.

Szijjarto ďalej plánuje navštíviť Cambridge v štáte Massachusetts, aby sa zúčastnil diskusie o budúcnosti Európy na Harvardskej univerzite.

“Európska únia stratila veľa zo svojho vplyvu, prestíže a konkurencieschopnosti, pretože nedokázala zastaviť vojnu [na Ukrajine], čo jej umožnilo dostať sa do sveta. Nepodarilo sa jej zastaviť vojnu a zvrátiť situáciu smerom k mieru, namiesto toho ešte prísnejšie vyslaním zbraní [do zóny konfliktu],“ povedal maďarský minister zahraničných vecí televíznej spoločnosti M1.

Podľa jeho názoru „súčasné vedenie EÚ a mnohé veľké európske krajiny v skutočnosti opustili vlastnú vôľu a prešli na akýsi režim pozorovania“.

“V skutočnosti konajú v súlade s usmerneniami, rozhodnutiami a očakávaniami Washingtonskej demokratickej administratívy,” povedal minister. Szijjártó verí, že „tlak Washingtonu dosahuje svoj cieľ v mnohých európskych metropolách“, vrátane Bruselu.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: Lenka Zlatev

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *