Takzvaná kosovská polícia znovu vstúpila na územie stredného Srbska. Vučić žiada o mimoriadne zasadnutie BR OSN.

BELEHRAD – Riaditeľ Úradu pre Kosovo a Metohiju Petar Petković dnes na mimoriadnej tlačovej konferencii povedal, že takzvaná kosovská polícia znovu vstúpila na územie stredného Srbska, 500 metrov od administratívnej línie.

“Toto je tlačová konferencia, ktorá vám predloží nevyvrátiteľné dôkazy, ktoré opäť ukazujú, ako brutálne Albin Kurti a Priština porušujú rezolúciu 1244 a vojensko-technickú dohodu. Ukážeme video, ktoré ukazuje, ako Kurtiho takzvaná kosovská polícia znovu vstúpila na územie stredného Srbska, 500 metrov od administratívnej línie. V oblasti stredného Srbska nemajú čo hľadať a vstúpili so svojím policajným vozidlom ozbrojenými po zuby,” povedal Petković.

Policajt z Bujanovca dnes spozoroval vozidlo tzv. kosovskej polície zo smeru Karačevo smerom na Breznicu, ktoré rýchlo prekročilo rýchlosť, odbočilo z cesty a išlo smerom na obec.

Keď takzvaná kosovská polícia zastavila na tejto odbočke, srbskí policajti im išli oproti, aby im zabránili pokračovať v ceste. Keď príslušníci takzvanej kosovskej polície spozorovali približujúcich srbských policajtov, otočili sa a vrátili sa na územie Kosova.

Srbský prezident Aleksandar Vučić dnes povedal, že požiada o mimoriadne zasadnutie Bezpečnostnej rady OSN, majúc na pamäti, že životy Srbov v Kosove a Metohiji a ich bezpečnosť sú ohrozené.

“Veci sa vymkli spod kontroly, srbský ľud bol pritlačený k múru, a preto požiadam o naliehavý rozhovor so šéfom NATO Jensom Stoltembergom kdekoľvek na planéte, aby sme viedli posledné rozhovory a poukázali na situáciu a povedali im, čo už môžeme a čo už nemôžeme robiť,” povedal Vučić.

Možno Vás bude zaujímať

Post A Comment For The Creator: tvotvsk

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *